👤

oblicz predkosc ciała poruszajacego sie ruchem jednostajnie przyspieszonym z przyspieszeniem 2,5 m/s² po 8 sekundzie ruchu jezeli jego predkosc poczatkowa wynosila 3 m/s​

Odpowiedź :

[tex]dane:\\v_{o} = 3\frac{m}{s}\\t = 8 \ s\\a = 2,5\frac{m}{s^{2}}\\szukane:\\v = ?[/tex]

Jeżeli prędkość początkowa v₀ jest różna od zera, to prędkość końcowa wyraża się wzorem:

[tex]v = v_{o}+at\\\\v = 3\frac{m}{s}+2,5\frac{m}{s^{2}}\cdot 8 \ s\\\\v = 3\frac{m}{s}+20\frac{m}{s}\\\\v = 23\frac{m}{s}[/tex]

On Studier: Inne Pytanie