Odpowiedź :
Odpowiedź:
Wyjaśnienie:
H2 + Cl2 -->2HCl
1 mol 1 mol 2 mole
stosunek molowy reagentów:
nH₂:nCl₂: nHCl = 1 : 1 : 2
H2 + Cl2 -->2HCl
2g 71g 73g
stosunek masowy reagentów: mH₂:mCl₂: mHCl = 2 : 71 : 73
Odpowiedź:
Wyjaśnienie:
H2 + Cl2 -->2HCl
1 mol 1 mol 2 mole
stosunek molowy reagentów:
nH₂:nCl₂: nHCl = 1 : 1 : 2
H2 + Cl2 -->2HCl
2g 71g 73g
stosunek masowy reagentów: mH₂:mCl₂: mHCl = 2 : 71 : 73