👤

dany jest roztwór 200g o stężeniu 15%. Oblicz stężenie procentowe jeżeli:
a) odparowano 50g wody
b) wykrystalizowało 10g substancji


Odpowiedź :

Odpowiedź: a) Cp = 20% b) Cp= 10,5%

Wyjaśnienie:

15% = 100% * x / 200 g r .

x= 30 g s.

a) Cp= 30g * 100% / 150 g r. Cp= 20%

b) Cp = 20 g *100% / 190 gr. Cp= 10,5 %

On Studier: Inne Pytanie