👤

Przeciętna moc rowerzysty wynosi 120W. Jaka drogę rowerzysta pokona w czasie 1h, jeżeli porusza się ruchem jednostajnym, a opory ruchu wynoszą 60N?

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Wyjaśnienie:

t=1h=3600s

F=60N

P=120W

s=?

P=W/t

W=F*s

W=P*t

W=432000J

S=W/F

S=432000/60=7200m

Pokonał 7,2km

Mam nadzieję, że pomogłem :)