👤

Jaką pracę wykonano podnosząc ruchem jednostajnym ciało o masie 5 kg na wysokość 40cm.
Silnik o mocy 600 watów pracował w czasie półtorej minuty ile wynosi praca wykonana przez ten silnik.
proszę o szybką pomoc!!!


Odpowiedź :

zad.1

dane:

m=5kg

h=40cm=0,4m

g=10N/kg

szukane:

W=?

W=F *h

F=m *g

czyli W=m* g *h

W= 5kg * 10 N/kg * 0,4m

W= 20 J

odp: wykonano pracę 20 J.

zad 2

t = 1,5min = 90s

P = 600W

W = ?

P = W/t => W = Pt

W = 90s x 600W = 54 000J = 54kJ

On Studier: Inne Pytanie