👤

Mam takie zadanie:

Samochód o masie 1,5 tony ma przyśpieszenie 2,2 m/s2. Jaka siła działa na ten samochód?
Wie ktoś? Plis pomocy!


Odpowiedź :

m=1,5t =1500 kg

a=2,2 m/s²

F=?

F=m*a

F=1500*2,2

F=3300 N

Odpowiedź:

3300 [N]

Wyjaśnienie:

[tex]m=1,5\:tony\\\\1,5\:tony*\frac{1000kg}{1\:tony} =1500kg\\\\a=2,2 \frac{m}{s^2}[/tex]

[tex]F=m*a\\F=1500*2.2\\F=3300[N][/tex]

On Studier: Inne Pytanie