👤

Zad. 1 Zmieszano 25 g cukru z 375g wody. Jakie uzyskano Cp?
Zad. 2 Ile substancji pozostanie po całkowitym odparowaniu wody ze 150 g 12% roztworu?
Zad. 3 Oblicz stężenie procentowe nasyconego roztworu cukru w temperaturze 30 stopni Celsjusza.
Zad. 4 Ile gramów pewnej substancji znajduje się w 350 cm3 roztworu ... wpisz nr z dziennika % ( np. osoba z nr 10 wpisze 10%) o gęstości 1,5 g/cm3?

Potrzebuję na poniedziałek ​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Wyjaśnienie:

1. masa roztworu: 25+375=400g

Cp = 25/400 × 100% =6,25 %

2. 12% z 150= 18g substancji pozostanie

3.  ms=220g  mr=220g+100g=320g  

Cp=ms*100%/mr

Obliczenia:

Cp=220g*100%/320g

Cp=68,75%

4.1,5 g/cm³ × 350cm³ = 525g

10(zamień na swój numer z dziennika)% z 525g= 52,5g substancji

(jak zmienisz numer z dziennika będzie inny wynik wyżej masz na przykładzie z 10)