👤


Ania postanowiła wykopać staw o
szerokości 300m, długości 20 000 сm i
głęboosa 6 m . Ile litrów ziemi wykopała. Plisss na teraz daje naj​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

300m=3000dm

20000cm=2000dm

6m=60dm

3000*2000*60=360000000dm³

1dm³=1l

360000000dm³=360000000l

Szczegółowe wyjaśnienie:

Odpowiedź:

360000000l

Szczegółowe wyjaśnienie:

20 000cm = 200m

300m *200m *6m = 360000m3

360000m3 = 360000000l