👤

Do 345 g roztworu 28% dodano 119 g wody. Oblicz nowe stężenie
roztworu​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

mr 1 = 345

mr2 = 345 + 119 = 464g

cp 1 = 28%

szukane: ms i cp2

Cp = ms\mr×100%, więc po przekształceniu otrzymujemy wzór na masę subs

28% * 345 = 9660 \100% = 96,6g

cp2 = 96,6 \ 464 = 0,20 * 100% = 20%

Wyjaśnienie:

nie mam pojecia czy mi wyszlo ale sugerowalam sie tym zadaniem https://brainly.pl/zadanie/17395928