👤

Siarka reaguje z tlenem tworzą tlenek siarki (4). Oblicz ile siarki zużyto w reakcij, jelsi otrzymano 192 g tlenku siarki (4)

Odpowiedź :

S + O2---> SO2

MS= 32 u

MSO2= (32 + 2*16) u = 64 u

32 g S------- 64 g SO2

x g S ------- 192 g SO2

x= 96 g SO2