👤

Basia kupiła 8 kg ogórków i zapłaciła za nie 20zł. Ile kilogramów
ogórków mogłaby kupić Basia za 11,25 zł?


Odpowiedź :

Szczegółowe wyjaśnienie:

8 kg = 20 zł /:8

1 kg = 2,5 zł

11,25 : 2,5 zł = 4,5 kg

Odp: Basia za 11,25 zł mogłaby kupić 4,5 kg.

Liczę na naj :>