👤

zad. 1. Pociąg jechał ze stałą prędkością i pokonał odległość 10 km w czasie 8 minut. Oblicz wartość
predkosci tego pociągu.​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

v = s/t

t = 8min = 2/15 H

s = 10km

v= 10km / 2/15h = 75km/h

sposób 2.

10:8=1,25

1,25*60=75

v=75

Wyjaśnienie: MYSŁĘ ŻE TO TO

Oto Odpowiedź na pytanie.

Zobacz obrazek KYARERE