👤

Michał ma 2 kg roztworu soli o stężeniu 12%. Ile powinien dolać wody aby otrzymać roztwór 10%? Ułóż równanie i zapisz rozwiązanie. proszę szybko!!

Odpowiedź :

Hejka :-)

Odpowiedź:

10%*2kg=0,1*2kg=0,2kg

Teraz proporcjami:

0,2kg=5%

xkg=100%

x=(100%*0,2kg)/5%=20kg/5=4kg

4kg-2kg=2kg  

Należy dodać 2kg wody.

Szczegółowe wyjaśnienie:

Mam nadzieję, że pomogłam i liczę naj miłego dnia