👤

Ile wody należy odparować z 80 kg roztworu dwudziestoprocentowego, aby otrzymać roztwór o stężeniu 30%?

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Szczegółowe wyjaśnienie:

ja zrobiłam to z proporcji

80kg - 20%

xkg  -   30%

x=80*30=2400:20=120

By otrzymać roztwór o stężeniu 30 % należy odparować 120kg roztworu