Odpowiedź :
MAl₂O₃ = 2 × 27 + 3 × 16 = 54 + 48 = 102 (g)
%Al = [tex]\frac{54}{102}[/tex] × 100% = [tex]\frac{5400}{102}[/tex]% ≈ 52,9%
MAl₂O₃ = 2 × 27 + 3 × 16 = 54 + 48 = 102 (g)
%Al = [tex]\frac{54}{102}[/tex] × 100% = [tex]\frac{5400}{102}[/tex]% ≈ 52,9%