👤

kilogram bananów kosztował 3,80 zł. krysia kupiła 0,75 kg bananów . ile zapłaciła? potrzebne na teraz 30 za to xD

Odpowiedź :

Odpowiedź:

1 kg - 3,80 zł

0,75 kg - x

x = 0,75 * 3,80 zł

x = 2,85 zł

3,80 zł - 1 kg

3,80 * 0,75 =2,85

odp. Zapłaci 2,85 zł