Odpowiedź :
Wyjaśnienie:
t=5s
m=300t=300000kg
v=72km/h=72000m /3600s =20m/s
Oblicz siłę F
Obliczam przyspieszenie
a=v/t, przy vk =0
a=20m/s /5s=4m/s²
Na podstawie II zasady dynamiki
F=m*a
F=300000kg*4m/s²
F=1200000N
F=1,2MN
Wyjaśnienie:
t=5s
m=300t=300000kg
v=72km/h=72000m /3600s =20m/s
Oblicz siłę F
Obliczam przyspieszenie
a=v/t, przy vk =0
a=20m/s /5s=4m/s²
Na podstawie II zasady dynamiki
F=m*a
F=300000kg*4m/s²
F=1200000N
F=1,2MN