Odpowiedź :
Dane:
Vr=400cm3
dr=1,5 g/cm3
Cp=20%
Szukane:
ms=?
mH2O=?
ms=Cp*dr*Vr/100%
mH2O=dr*Vr-ms
Obliczenia:
ms=20%*1,5g/cm3*400cm3/100%
ms=120 g
mH2O=1,5 g/cm3*400cm3-120g
mH2O=480 g
Dane:
Vr=400cm3
dr=1,5 g/cm3
Cp=20%
Szukane:
ms=?
mH2O=?
ms=Cp*dr*Vr/100%
mH2O=dr*Vr-ms
Obliczenia:
ms=20%*1,5g/cm3*400cm3/100%
ms=120 g
mH2O=1,5 g/cm3*400cm3-120g
mH2O=480 g