👤

Oblicz stężenie procentowe roztworu azotanu (V) sodu NaNO3, wiedząc że w 350 g tego roztworu znajduje się 70 g substancji rozpuszczonej. plss​

Odpowiedź :

Cp = ms*100% /mr

Cp = 70g*100% /350g = 7000/350 = 20%