pomocy proszę mam kartkówkę daje naj

x - cena jednego zeszytu
0,8x - cena drugiego zeszytu
0,8x+x=9
1,8x=9
x=5 Spr. 5+4=9
Odp. Jeden zeszyt kosztował 5zł, a drugi 4zł.