👤

Mendel jaj kosztuje 11 zł.Ile kosztuje tuzin ?
Mendel to 15 sztuk,tuzin - 12 sztuk,kopa - 60 sztuk,a gros - 144 sztuki.

Ma wyjść według książki 8,80- potrzebuje obliczeń i odpowiedzi

Daje 15 pkt i naj!


Odpowiedź :

Odpowiedź:

11 zł:15= 70 gr (w przybliżeniu)

70gr*12=8,4 zł (w przybliżeniu)

Szczegółowe wyjaśnienie:

Odpowiedź:

x - cena tuzinu

11zł -----> 15

xzł -----> 12

11*12=15x

15x=132/15

x=8,80

odp: Tuzin kosztuje 8,80 zł.