👤

Zadanie 8
Ola drogę od domu do kościoła pokonała w czasie 45 minut ze średnią prędkością 3km/h.
lle minut zajęła jej droga powrotna, jeśli wracała ze średnia prędkością 2,5km/h?​


Odpowiedź :

[tex]v=\frac{s}{t} \\v*t=s\\t=\frac{s}{v}[/tex]

v=3 km/h

t=45min=0,75h

s=0,75*3=2,25km

w drodze powrotnej

v=2,5 km/h

s=2,25

t=s/v=2,25/2,5=0,9h

0,9*60=54min

Odpowiedź:

Szczegółowe wyjaśnienie:

t=45 mun=45/60 h =3/4h

v=3 km/h

v=s/t /×t

s=vt

s=3×3/4=9/4=2 1/4 km

v=st/×t

vt=s/:v

t=s/v

v=2,5 km/h

t=2 1/4: 2,5=9/4:5/2=9/4×2/5=9/10 h=9/10×60 min=54 min