👤

Dwie części gry edukacyjnej kosztują razem 300 zł. Gdyby pierwsza część była o 30% droższa, a druga o 30% tańsza, to pierwsza kosztowałaby o 30 zł więcej niż druga. Ile kosztuje pierwsza część gry, a ile druga?
RÓWNANIA !!!!!! DAJE NAJ !!!!!


Odpowiedź :

Odpowiedź:x-cena pierwszej części

y-cena drugiej części

x+y=250

x+30%x=y-30%y+65

x+y=250

x+0,3x=y-0,3y+65

x+y=250

1,3x=0,7y+65

x+y=250

1,3x-0,7y=65

x=250-y

1,3(250-y)-0,7y=65

x=250-y

325-1,3y-0,7y=65

x=250-y

-2y=65-325

x=250-y

-2y= -260/:(-2)

x=250-y

y=130

x=250-130

y=130

x=120

y=130

Szczegółowe wyjaśnienie:

Liczę na naj

Odpowiedź:

300zł

Pierwsza część-180

druga-120

Szczegółowe wyjaśnienie:

300:2=150

150+30=180

300-180=120

Pozdrawiam mam nadzieję że dobrze

Rzycze naj