Odpowiedź :
h=160 m
g=10 m/s²
Vo=0
Vk=?
Vk=g*t
h=0,5*g*t²
t=√((2*h)/g)
Vk=√(2*g*h)
Vk=√(2*10*160)
Vk=56,6 m/s (spadek swobodny, bez oporów)
[tex]dane:\\v_{o} = 0\\h = 160 \ m\\g = 10\frac{m}{s^{2}}\\szukane:\\v = ?\\\\Rozwiazanie\\\\Z \ zasady \ zachowania \ energii\\\\E_{p} = E_{k}\\\\mgh = \frac{mv^{2}}{2} \ \ /\cdot\frac{2}{m}\\\\v^{2} = 2gh\\\\v = \sqrt{2gh}\\\\v = \sqrt{2\cdot10\frac{m}{s^{2}}\cdot160 \ m}} = \sqrt{3200\frac{m^{2}}{s^{2}}}=\sqrt{1600\cdot2} \ \frac{m}{s}=40\sqrt{2} \ \frac{m}{s}\\\\v \approx 56,6\frac{m}{s}[/tex]