👤

Oblicz cenę danego obiektu, zadanie poniżej :))

Oblicz Cenę Danego Obiektu Zadanie Poniżej class=

Odpowiedź :

1. Obliczanie masy obiektu

Dane: V=956cm3=0,000956m3 , d=10500kg/m3

m = d*V = 10500*0,000956 = 10,038kg

2. Obliczanie ceny obiektu

Cenę całkowitą oznaczę jako Kc, a cenę za kilogram jako małe k.

Dane: m=10,038kg, k=3100zł/kg

Kc=k*m = 3100*10,038 = 31 117,80zł

Odp. Cena obiektu to 31 117,80zł