Oblicz masę ciała poruszającego się z przyspieszeniem 10m/s2 jeżeli działa na nie siła 100N.

[tex]dane:\\F = 100 \ N\\a = 10\frac{m}{s^{2}} = 10\frac{N}{kg}\\szukane:\\m = ?\\\\a = \frac{F}{m} \ \ \rightarrow \ \ m = \frac{F}{a}\\\\m=\frac{100 \ N}{10\frac{N}{kg}} = 10 \ kg[/tex]