👤

Oblicz stężenie molowe roztworu jeżeli 300 cm3 zawiera dwa mole zasady sodowej

Odpowiedź :

1 dm3=1000 cm3

Stężenie molowe to ilości moli substancji rozpuszczona w 1 dm3 r-ru

2 mole NaOH------ 300 cm3 r-ru

x moli NaOH------- 1000 cm3 r-ru

x=6,67mola NaOH

Cm= 6,67 mol/dm3

On Studier: Inne Pytanie