👤

Oblicz energię potencjalną ciała o masie 2 kg znajdujące się na wysokości 10 m .Zapisz obliczenia​

Odpowiedź :

m=2kg

h=10m

g=10m/s^2

Ep=mgh

Ep=2kg * 10m * 10m/s^2

Ep= 200J

m = 2 kg

h = 10 m

g = 10 m/s²

Ep=?

Ep=m·g·h

Ep=2kg·10m/s²·10m=200J

Odp. Energia potencjalna tego ciała wynosi 200 J

On Studier: Inne Pytanie