👤

Oblicz prędkość do jakiej rozpędzimy wózek o masie 10 kg, działając na niego siłą 0,06 kN w czasie 0,5 s.
BŁAGAM SZYBKO


Odpowiedź :

a=F/m

a=60N/10kg

a=6m/s^2

t=0,5s

v=at

v=0,5s * 6m/s^2

v=3m/s