👤

7. Akwarium o wymiarach 1m i 7dm oraz wysokości 45cm napełniono wodą do 5/7





wysokości. Ile litrów wody wlano?​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

H= 45 cm jeśli napełniono do 5/7 m to wyskość słupa wody wynosi 45 * 5/7 = 225/7

Vwody = 225/7 cm * 70 cm * 10 cm = 22500 cm³

1000 cm³ = 1l

więc :

22500 cm³ = 22,5l

Proszę o naj

↑↓↑↓↑↓↑↓↑↓