👤

Pracownik pracował w zakładzie 22 dni. Jego wynagrodzenie na dzień
wynosiło 136 zł + 10 % premii. Jaką kwotę otrzymał pracownik?​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

136zl:10=13,60zł- premia

136+13,60=149,60zl

149,60*22=3291,20zl

pracownik otrzymał 3291,20zl