proszę o pomoc! daje najjjjjjjjj!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odpowiedź:
3200=100%
320=10%
32=1%
32×18=576
576=18%
3200+576=3776
3776=118%
Odpowiedź. telewizor kosztuje 3776 zł
Szczegółowe wyjaśnienie:
Najpierw wyliczgliżmy ile to jest 10%żeby było łatwiej obliczyć ile to 1 procent. Później mnożymy ten 1% przez 18 bo tyle % wzrosła cena. I ostatecznie wychodzi nam ile po podwyżce będzie kosztował telewizor.
Mam na dzieje że pomogłam oraz liczę na naj:)