👤

Na jakiej wysokości znajduje się ciało o masie 4 kg jeżeli jego energia potencjalna wynosi 0.4 kj (chodzi mi o cztery dziesiąte zapomniałam jak to zapisuje sie)

Odpowiedź :

m=4kg

Ep=0,4kJ=400J

Ep=mgh

h=Ep/mg

h=400J:4kg*10m/s^2

h=400/40 m

h=10m

m = 4 kg

Ep = 0,4 kJ = 400 J = 400 kg·m²/s²

g = 10 m/s²

h = ?

Ep = mgh   /:mg

h = Ep/mg

h = 400kg·m²/s² ÷ (4kg · 10m/s²)

h = 10 m

Odp. Ciało znajduje się na wysokości 10 m.