👤

do parku zakupiono 18 ławek firma sprzedająca ławki udzieliła rabatu w wysokości 96 zł Co sprawiło że ostatecznie zapłacono za nie 1200 zł Ile kosztowała jedna ławka
plss na już​


Odpowiedź :

1200+96= 1296zł (przed rabatem)
1296:18=68zl (cena za jedna ławkę przed podwyżka)
1200:18= 67 (cena jednej ławki po podwyżce )