👤

Ania Jurek pani Basia i pan Wojtek kupowali różne owoce na straganie Smaczek Zapisz odpowiednie równania​

Ania Jurek Pani Basia I Pan Wojtek Kupowali Różne Owoce Na Straganie Smaczek Zapisz Odpowiednie Równania class=

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Odpowiedź masz na załączonym obrazku. Pozdrawiam!

Szczegółowe wyjaśnienie:

Zobacz obrazek ROSTANRUS

Odpowiedź:

a)   x *3,50 + 2*12= 45

    3,50 x + 24= 45

        3,50 x = 45-24

     3,50x= 21

     x=  6

Ania kupiła 6 kg jabłek po 3,50 i zapłaciła 21 zł

b) y*2 + 0,5 *4 + 0,10*6 = 24

    2y +2 + 0,6 =24

     2y= 24- 2,6

           2y=21,40

       y= 10,70

  1 sztuka kiwi kosztowała 10,70 zł.

    spr... 2* 10,70 zł + 2 zł+ 0,60 zł=21,40+ 2+ 0,60= 24 zł

c) x*3,50  =20-11,25

   3,50x=  8,75

          x= 2,50

Pani Basia kupiła 2,50 kg jabłek.

d)   x*9 +0,25 *6= 50- 30,50

      9x + 1,5 = 19,50

      9x= 19,50-1,5

          9x=  18

       x= 2

Pan Wojtek kupił 2 kg winogronu.

spr.   2*9 + 1,5= 50-30,50

                18+ 1,5= 19/50

                      19,50= 19,50

                           L=P

Szczegółowe wyjaśnienie: