Ania Jurek pani Basia i pan Wojtek kupowali różne owoce na straganie Smaczek Zapisz odpowiednie równania

Odpowiedź:
Odpowiedź masz na załączonym obrazku. Pozdrawiam!
Szczegółowe wyjaśnienie:
Odpowiedź:
a) x *3,50 + 2*12= 45
3,50 x + 24= 45
3,50 x = 45-24
3,50x= 21
x= 6
Ania kupiła 6 kg jabłek po 3,50 i zapłaciła 21 zł
b) y*2 + 0,5 *4 + 0,10*6 = 24
2y +2 + 0,6 =24
2y= 24- 2,6
2y=21,40
y= 10,70
1 sztuka kiwi kosztowała 10,70 zł.
spr... 2* 10,70 zł + 2 zł+ 0,60 zł=21,40+ 2+ 0,60= 24 zł
c) x*3,50 =20-11,25
3,50x= 8,75
x= 2,50
Pani Basia kupiła 2,50 kg jabłek.
d) x*9 +0,25 *6= 50- 30,50
9x + 1,5 = 19,50
9x= 19,50-1,5
9x= 18
x= 2
Pan Wojtek kupił 2 kg winogronu.
spr. 2*9 + 1,5= 50-30,50
18+ 1,5= 19/50
19,50= 19,50
L=P
Szczegółowe wyjaśnienie: