👤

Marysia zapakowała prezent w prostopadłościenne pudełko o wymiarach 8 cm x 50
mm x 1 dm. Okleiła je ozdobnym papierem. Ile 2.papieru potrzebuje? 8cm x 50mm x 1dm

prosze ☁️✨ z obliczeniami


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Pp=8cm*5cm=40cm²

Pb=2*8cm*10cm+2*5cm*10cm=160cm²+100cm²

=260cm²

Pc=2*40cm²+260cm²=340cm²

1. Ustalamy jedną jednostkę

8cm×5cm×10cm

2. Pole powierzchni

2×(8×5)+ 2×(5×10)+ 2×(8×10) =

(2×40)+(2×50)+(2×80)=

80+100+160=260+80= 340 cm²

Odpowiedź: Marysia potrzebuje do oklejenia pudełka 340 cm² papieru ozdobnego.

Mam nadzieję że pomogłam, liczę na naj :)

On Studier: Inne Pytanie