Odpowiedź :
m=3kg
a=2m/s^2
F=?
F=am
F=3kg * 2m/s^2
F=6N
Odp: Siła działająca na ciało jest równa 6N
[tex]dane:\\m = 3 \ kg\\a = 2\frac{m}{s^{2}}\\szukane:\\F_{w} = ?\\\\Rozwiazanie\\\\Z \ II \ zasady \ dynamiki\\\\a = \frac{F_{w}}{m} \ \ /\cdot m\\\\F_{w} = m\cdot a\\\\F_{w} = 3 \ kg\cdot2\frac{m}{s^{2}} = 6 \ N[/tex]
Odp. Szukana siła wypadkowa ma wartość 6 N.