👤

panstwo michalowcy trase z lodzi do wladyslawowa pokonali dwuetapowo.Najpierw przebyli droge 280 km, a nastepnie 120 km.oblicz calkowity czas ich podrozy wiedzac ze poruszaja sir z srednia predkoscia 20m/s

DAJE NAJJ​


Odpowiedź :

S= 280km + 120km = 400km = 400 000m

v=20m/s

t=[tex]\frac{400000m}{20m/s}[/tex]

t=20 000s =5,5h

Odpowiedź:

20 m/s to inaczej 72 km/h wiec 280+120=400 km

s-droga

v-prędkość

t-czas

t = s / v

t = 400 / 72

t = 5,5(5) ≈ prawie 6 godzin