👤

Na jaką wysokość trzeba podnieść skrzynie o masie 7 kg, że by wykonać pracę o wartości 15kJ. Przyjmij ze g=10
PROSZE O SZYBKA ODPOWIEDZ!!! ​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

m= 7kg

Ep = 7J

h=?

Ep =mgh

 

h= Ep/(m*g)

h= 7 J /( 7 kg* 10m/s²) = 7/70 m = 0,3 m

Wyjaśnienie: