👤

Jeżeli ciało o masie 3 kg porusza się z przyspieszeniem 9 m/s². Działająca na nie siła wypadkowa ma wartość: 12 N, 0,33.., N 27 N, 3N

Odpowiedź :

a=9m/s^2

m=3kg

a=F/m

F=am

F=3kg * 9m/s^2

F= 27N