Odpowiedź :
Odpowiedź:
Wyjaśnienie:
*u góry dane z mas molowych, na dole dane z zadania
3*32g 2*102g=204g
4Al + 3O2 --> 2Al2O3
xg 10g
96g - 204g
xg - 10g
----------------
204*x = 96 *10
x=4,7g O2
Odpowiedź:
Chemia
Liceum/Technikum
rozwiązane
W reakcji syntezy glinu z tlenem powstalo 10g tlenku glinu. Oblicz masę tlenu potrzebną do tej reakcji
proszę na dziś
Odpowiedź:
*u góry dane z mas molowych, na dole dane z zadania
3*32g 2*102g=204g
4Al + 3O2 --> 2Al2O3
xg 10g
96g - 204g
xg - 10g
----------------
204*x = 96 *10
x=4,7g O2
Wyjaśnienie: