👤

Jaką drogę pokona w ciągu 10 s pociąg, który rusza z miejsca przyspieszeniem
0,25 m/s2?
Dane
Szukana
Obliczenia



Odpowiedź :

Odpowiedź:

Dane:

t = 10 s

a = 0,25 m/s^2

Szukane:

S = ?

Obliczenia:

s = (a*t^2):2

s = (0,25 m/s^2 * 10 s^2):2

s = 12,5 m