Odpowiedź :
Odpowiedź:
160zł-30zł=130zł
130zł÷5=26zł
26zł-bilet ulgowy
26zł+10zł=36zł
36zł - bilet normalny
spr.3×36+2×26=160zł
2×36zł+26zł=98zł
odp.za dwa bilety normalne i jeden ulgowy należy zapłacić 98zł.
Odpowiedź:
x - bilet normalny
x-10 - ulgowy
3x + 2(x-10) = 160
5x - 20 = 160
5x = 180
x = 36 zł -bilet normalny
x-10= 26zł - bilet ulgowy
2*36+26= 98zł -2 normalne i 1 ulgowy
PS. Liczę na naj ;)