👤

Pomożecie?
Bilet Ulgowy do kina jest o 10 zł tańszy od biletu normalnego.Za 3 bilety nornalne i 2 ulgowe zapłacono 160 zł.ile należałoby zapłacić za 2 bilety normalne i 1 ulgowy


Odpowiedź :

Odpowiedź:

160zł-30zł=130zł

130zł÷5=26zł

26zł-bilet ulgowy

26zł+10zł=36zł

36zł - bilet normalny

spr.3×36+2×26=160zł

2×36zł+26zł=98zł

odp.za dwa bilety normalne i jeden ulgowy należy zapłacić 98zł.

Odpowiedź:

x - bilet normalny

x-10 - ulgowy

3x + 2(x-10) = 160

5x - 20 = 160

5x = 180

x = 36 zł    -bilet normalny

x-10= 26zł  - bilet ulgowy

2*36+26= 98zł   -2 normalne i 1 ulgowy

PS. Liczę na naj ;)