👤


Oblicz masę wody, jaka została użyta do sporządzenia roztworu o stężeniu 20%,
w którym rozpuszczone jest 20 g siarczanu(VI) miedzi(II).
Dane:
Szukane:
Odpowiedź:
+ obliczenia​


Odpowiedź :

Dane:

Cp- 20%

Ms- 20g

Szukane:

Mr-?

Obliczenia:

Mr- Ms*100/cp

Mr-20*100/20= 100

Masa wody= 100-20= 80

Odpowiedź:

Użyto 80 g wody