Wyjaśnienie:
[tex]h = \frac{1}{2} \times g \times {t}^{2} \\ h = \frac{1}{2} \times 10 \frac{m}{ {s}^{2} } \times ( {7s)}^{2} \\ h = 5\frac{m}{ {s}^{2} } \times 49 {s}^{2} = 245m[/tex]
[tex]v = g \times t \\ v = 10 \frac{m}{ {s}^{2} } \times 7s = 70 \frac{m}{s} [/tex]