👤

Ala zbudowała z 4 jednakowych sześciennych klocków budowlę jak na rysunku obok
Ile wynosi objętość tej budowli, jeśli wiadomo, że krawędź każdego sześcianu wynosi 2 cm. pliz help


Odpowiedź :

odpowiedź: 32 cm kwadratowe

Odpowiedź:

nie ma zdjecia budowli, ale objętość jednego klocka

V=2cm*2cm*2cm=8cm³

objętość 4 klocków

V=4*8cm³=32cm³

On Studier: Inne Pytanie