👤

bluzka kosztuje 70 zł. ile bedzie kosztowała po podwyzce o 10%? zapisz obliczenia​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

10% z 70 = 7

70+7=77zł

Odpowiedź:

70 zł

10% ⇒podwyżka

70*10%=70*0,1=7 zł

70+7=77 zł

Po podwyżce bluzka będzie kosztowała 77 zł

Szczegółowe wyjaśnienie: