👤

PROSZĘ O SZYBKĄ POMOC!!! POTRZEBUJĘ NA JUŻ!!!
Turyści pokonali w ciągu pierwszej godziny 5km, a w następnych dwóch godzinach 7km. Oblicz, ile:

a. wynosiła całkowita droga pokonana przez turystów.
b. wynosił całkowity czas marszu turystów.
c. wynosiła średnia wartość prędkości.


Odpowiedź :

Odpowiedź:

a)

s=s₁+s₂

s=5km+7km=12km

b)

t=t₁+t₂

t=1h+2h=3h

c)

[tex]v_{sr}=\frac{s}{t}\\\\v_{sr} =\frac{12km}{3h}\\\\v_{sr}=4\frac{km}{h}[/tex]