👤

★ ☆ ✡ ✦ ✧ ✩ ✪ ✫ ✬ ✭ ✮ ✯ ✰ ⁂ ⁎ ⁑ ✢ ✣ ✤ ✥ ✱ ✲ ✳ ✴ ✵ ✶ ✷ ✸ ✹ ✺ ✻ ✼ ✽ ✾ ✿ ❀ ❁ ❂ ❃ ❇ ❈ ❉ ❊ ❋

PROSZĘ O SZYBKĄ I POPRAWNĄ ODPOWIEDŹ!!!
Na rysunku przedstawiono siły działające na ciało oraz prędkość z jaką to ciało się porusza. Masa ciała to 17 kg Oblicz prędkość tego ciała po upływie 3 sekund.
W ZAŁĄCZNIKU CAŁE ZADANIE + DANE
★ ☆ ✡ ✦ ✧ ✩ ✪ ✫ ✬ ✭ ✮ ✯ ✰ ⁂ ⁎ ⁑ ✢ ✣ ✤ ✥ ✱ ✲ ✳ ✴ ✵ ✶ ✷ ✸ ✹ ✺ ✻ ✼ ✽ ✾ ✿ ❀ ❁ ❂ ❃ ❇ ❈ ❉ ❊ ❋


PROSZĘ O SZYBKĄ I POPRAWNĄ ODPOWIEDŹ Na Rysunku Przedstawiono Siły Działające Na Ciało Oraz Prędkość Z Jaką To Ciało Się Porusza Masa Ciała To 17 Kg Oblicz Prę class=

Odpowiedź :

Fw = F1 + F2 //sila wypadkowa

Fw = 50N //przeciwne zworty wiec wartosci sie odejmuja

//przyspieszenie ciala o masie m jakie wynika z dzialania sily F

a = F/m = 50N / 17 kg = 2.94 m/s2

//zmiana predkosci w czasie t przy przyspieszeniu a

dV = a*t = 2.94 m/s2 * 3s = 8.83 m/s = 8.83 * 3.6 km/h = 31.75 km/h

//dziala sila hamujaca wiec cialo zwalnia o dV

V2 = V1 + dV = 61,2 - 31.75 = 29.45 km/h

Odp: 29.45 km/h

On Studier: Inne Pytanie