👤

Hej, pomógł by mi ktoś???
Jakie przyśpieszenie będzie miał rolkarz o masie 79 kg, jeśli siła napędowa wynosi 240N. Uwzględnij tarcie. Współczynnik tarcia rolek wynosi 0,25.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
https://brainly.pl/zadanie/20403101


Hej Pomógł By Mi Ktoś Jakie Przyśpieszenie Będzie Miał Rolkarz O Masie 79 Kg Jeśli Siła Napędowa Wynosi 240N Uwzględnij Tarcie Współczynnik Tarcia Rolek Wynosi class=

Odpowiedź :

Odpowiedź:

[tex]Dane:\\m=79kg - masa\\F=240N - sila~~napedowa\\f=0,25 - wspolczynnik~~tarcia\\\\Szukane:\\a=\frac{F_w}{m}\\\\Rozwiazanie:\\F_w=F-F_t - sila ~~ wypadkowa \\F_t=F_n\cdot f - sila~~tarcia\\F_n=F_g=m\cdot g - sila~~nacisku\\F_n=79kg\cdot 9,81\frac{m}{s^2}=774,99N\\F_t=774,99N\cdot 0,25\approx 193,75N\\F_w=240N-193,75N=46,25N\\a=\frac{46,25N}{79kg}\approx0,59\frac{m}{s^2}[/tex]

Wyjaśnienie: